Markalar
Görme Kusurları
Göz Testi

Estetik
Optik ve ortopedik sınırlayıcıların belirlenmesinden sonra, seçilen çerçevenin nasıl görüldüğü önemlidir. Gözlüğün biçimi, rengi ve aksesuarlarıyla yüzdeki görünümü kişinin yaşı, kişiliği, mesleği, statüsü, saç ve cilt rengi ile uyumlu olmalıdır. Gözlüğün biçimi daima yüzüm kusurlarını örtecek biçimde olmalıdır.
Devamı için tıklayınız...
Titanyum
Titanium madeninin gözlük çerçevesi yapımında da kullanılmaya başlanması, bu sektör için bir dönüm noktası sayılabilir. Bu metalin diğer alaşımlardan yarı yarıya hafif olması, ter gibi asitlerden ve diğer kimyasallardan etkilenmemesi, alaşımlarının olağan üstü flexiblite göstermesi, geleceğinin çok iyi olacağının işaretidir.
Devamı için tıklayınız...
Metal ya da Plastik
Çerçeve çizgilerinin inceliği veya kalınlığı , gözlüğün hem fonksiyonlarını , hem de estetiğini değiştirir. Aynı biçimde yapılmış ince tel bir gözlükle kalın plastik bir gözlük çerçevesi apayrı görünümlerdedir. Renk unsurunu dikkate almadan bu iki gözlüğü kıyasladığımızda , ince tel gözlük yüzde daha az fark edilecek , kalın plastik çerçeve daha belirgin olacaktır. | Devamı için tıklayınız...

Copyright (c) 2006 basakoptik.com - Her Hakkı Saklıdır.
Tasarım & Hosting Silverturk İnternet Hizmetleri